Αγαπητοί επισκέπτες της ιστοσελίδας μας,

Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του 11ου Δημοτικού σχολείο Δράμας.

Η ιστοσελίδα του σχολείου μας  έχει ως στόχο την άμεση ενημέρωση της μαθητικής κοινότητας αλλά και της ευρύτερης κοινωνίας για την καθημερινή λειτουργία της σχολικής μας μονάδας.

Μέσα από την ιστοσελίδα μας μπορείτε να διαβάζετε ανακοινώσεις, να ενημερώνεστε για επικείμενες εκδηλώσεις-δραστηριότητες, να βρίσκετε πληροφορίες για την ίδια τη σχολική μονάδα όπως το προσωπικό και τον μαθητικό πληθυσμό, το ωρολόγιο πρόγραμμα των τάξεων αλλά και το πρόγραμμα επισκέψεων γονέων με το διδακτικό προσωπικό. Ακόμα, μπορείτε να παρακολουθείτε τις πιο σημαντικές μας δραστηριότητες κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους, τα εκπαιδευτικά προγράμματα που εφαρμόζουμε στο σχολείο,  όλα πλαισιωμένα με πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Τέλος, μπορείτε να διαβάζετε δείγματα από εργασίες των παιδιών από κάθε τάξη και να βρίσκετε μαθησιακό-παιδαγωγικό υλικό μέσα από διάφορες συνδέσεις.